سامانه پشتیبانی فنی شرکت منتخب صنعت پارس همواره در کنار شماست، پاسخگویی و رسیدگی به سوالات ، موضوعات و مشکلات فنی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات. با ما در ارتباط باشید!
+98 (21) 88 32 32 22
+98 (21) 88 31 94 20

TEHRAN NOW WEATHER
+6 امتیاز
747 بازدید
در مورد کانکتور فیبر نوری و رنگ بندی آن توضیح فرمایید ، تعدادی کانکتور مشکی LC مالتی مود در اختیار ما قرار گرفته که فروشنده می گویید OM3 می باشند، روشی برای تست آن وجود دارد؟
سوال شده توسط

1 پاسخ

+2 امتیاز
 
بهترین پاسخ

کاربر گرامی

همانطور که میدانید رنگ بندی فیبر نوری TIA-598 مرجع فیبر نوری برای رنگ بندی استاندارد کابل ها و کانکتور های نوری می باشد.

با توجه به اینکه در گذشته کانکتور های فیبر نوری با رنگ های مشکی ، خاکستری و نارنجی مشخصه مالتی مود و رنگ زرد سینگل مود طبقه بندی میگردید، ولی با ارائه کانکتور های با بدنه فلزی مانند ST, FC طبقه بندی رنگی کانکتور ها کمی زیر سوال رفت. با این وجود امروزه با پیشرفت فناوری و رعایت استاندارد توسط کلیه تولید کنند گان مطرح رنگ بندی TIA در سطح وسیعی مورد توجه قرار گرفته تاآنجایی که حتی در کانکتور های فلزی نیز قسمت بوت ( قطعه پلاستیکی پشت کانکتور ) عموما با رنگ استاندارد TIA-598 طبقه بندی میشود ، به طور مثال بوت کانکتور ST مالتی مود رنگ فیروزه ای دارد.

بنابر این رعایت نکردن استاندارد رنگ بندی TIA از طرف تولید کننده نشانه خوبی نمی باشد و پیشنهاد می گردد از کاربری این محصولات که به استاندارد بی اعتنایی می نمایند خودداری فرمایید.

https://docs.msp-ict.com/Color-Coding-TIA-598C-fibre-optic-cable-fa.html

نوع فیبر نوریبدنه کانکتور فیبر نوریStrain Relief/
Mating Adapter
62.5/125BeigeBeige
50/125BlackBlack
50/125 laser optimizedAquaAqua
OM5LimeLime
SinglemodeBlueBlue
Singlemode APCGreenGreen

پاسخ داده شده توسط (646k امتیاز)
انتخاب شده توسط
...