انجمن شبکه - MSP

سامانه پشتیبانی فنی شرکت منتخب صنعت پارس همواره در کنار شماست، پاسخگویی و رسیدگی به سوالات ، موضوعات و مشکلات فنی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات. با ما در ارتباط باشید!

+98 (21) 88 32 32 22
+98 (21) 88 31 94 20

TEHRAN NOW WEATHER
+5 امتیاز
720 بازدید
با سلام-با توجه به اینکه دستگاه های متفاوتی جهت تست و خطایابی فیبر نوری وجود دارد آیا ممکن است حتی پس از تست در مدتی کوتاه فیبر نوری با خطا مواجه گردد.شما چه دستگاهی را جهت تست بهتر OTDR پیشنهاد میکنید.سپاس از پاسخگویی شما
سوال شده توسط (11.7k امتیاز)

1 پاسخ

+1 امتیاز
 
بهترین پاسخ

با سلام

جهت انجام سنجش فیبر نوری میتوانید با بخش فنی شرکت تماس حاصل فرمایید و مشخصات پروژه را باجزئیات بیشتری اعلام فرمایید و از راهنمایی متخصصین شرکت منتخب صنعت پارس بهره مند گردید.

به طور کلی همانند تمامی بخش های صنعت فیبر نوری برای سنجش نیز پروتکل های استاندارد جهت انجام تست فیبر نوری و بررسی خطاها موجود است و مطابق دستورالعمل انجام تست به کسب نتیجه زودتر انجام میگردد. فرایند تست در شبکه ها و پروژه های مختلف متفاوت میباشد گرچه دستورالعمل آن یکی است.

استاندارد: FOTP-171 برای کابل های سربندی شده

استاندارد: OFSTP-14 برای کابل کشی مالتی مود نصب شده، OFSTP-7 برای کابل کشی سینگل مود نصب شده

از سال 2011، OFSTP-14 جایگزین استاندارد بین المللی شده است که تا اواسط سال 2011 بسیار بحث برانگیز بود. نخست اینکه، این استاندارد  اجازه می دهد تا جهت تست افت فیبر نوری در کنار منبع نوری و پاور متر میتوان تست OTDR نیز انجام داد (البته با منطق انجام تست OTDR طبق پروتکل الحاقی برای سنجش لینک ها وپچ کورد ها کمی دور از واقعیت می باشد ).

در قسمت زیر تعدادی دستور العمل سنجش بر اساس استاندارد برگرفته از انجمن فیبر نوری میباشد.

https://docs.msp-ict.com/images/PDF-Files/FOA-1.pdf

https://docs.msp-ict.com/images/PDF-Files/FOA-2.pdf

https://docs.msp-ict.com/images/PDF-Files/FOA-3.pdf

https://docs.msp-ict.com/images/PDF-Files/FOA-4.pdf

https://docs.msp-ict.com/images/PDF-Files/FOA-7.pdf

پاسخ داده شده توسط (671k امتیاز)
انتخاب شده توسط
...