سامانه پشتیبانی فنی شرکت منتخب صنعت پارس همواره در کنار شماست، پاسخگویی و رسیدگی به سوالات ، موضوعات و مشکلات فنی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات. با ما در ارتباط باشید!
+98 (21) 88 32 32 22
+98 (21) 88 31 94 20

TEHRAN NOW WEATHER
+6 امتیاز
666 بازدید
درود

تفاوت تکنولوژی V-groove با Core Alignment در چسیت ؟
سوال شده توسط

1 پاسخ

+221 امتیاز
 
بهترین پاسخ

 فیوژن فیبر نوری فرآیندی است که با استفاده از آن دو تار فیبر نوری به یکدیگر جوش داده می شوند تا یک مسیر نوری مستمر ایجاد گردد. تار نوری با استفاده از مجموعه ای از فرایند ها شامل قوس الکتریکی که در ابتدا تار های نوری را تمیز می کنند، سپس دو سطح فیبر را حرارت می دهند. پس از گرم شدن، دو تار نوری به هم متصل می شوند تا یک مسیر نوری یکنواخت ایجاد شود. هدف از فیوژن اتصال همزمان فیبرها حفظ پایین ترین افت فیبر نوری در عملکرد نوری میباشد. همانظور که میدانید فیوژن فیبر نوری معتبر ترین و مطمئن ترین روش اتصال در شبکه فیبر نوری میباشد چرا که یک فیوژن خوب فاقد افت برگشتی نوری یا ORL میباشد.

البته برای انجام فیوژن فیبر نوری نیاز به دستگاه فیوژن مناسب نیزمی باشد. در جهان پر کاربرد ترین نوع فناوری دستگاه فیوژن، فناوری core alignment میباشد. گرچه در کشورمان با وجود شرکای شرقی تعداد دستگاه های core alignment بسیار کمتر از دستگاه های v-groove  میباشد.

دستگا های core alignment با توجه به تنظیمات دقیق تر و پیچیده تر با اجزای کاملی شامل محموعه ای از لنز ها ، سورس نوری و دوربین های پیشرفته و بازو های حرکتی ، محل قرارگیری تارها و نرم افزار پیشرفته تشخیص ، تنطیم در هر سه محور عملکرد ارسال قوس الکتریکی و فرایند جوش را به اجرا می گذارد، وجود فناوری بالا و تجهیزات پیشرفته قیمت این دستگاه فیوژن را با ارزش نگاشته و معمولا قیمت بالایی دارند.

فناوری V-groove یا Cladding alignment در مقایشه با فناوری Core alignment اجزای کمتر و نرم افزار ساده تری دارد . به همین میزان افت قرارگیری بالاتر و میانکین افت بالاتری نیز دارند.

در انتها اگر شما تنها با فیبرهای نوری مالتی مود سر کار دارید میتوانید دستگاه Cladding alignment  یا V-groove  را خریداری نماید. در صورتی که پروژه های سینگل مود نیز بخشی از کار شما می باشد حتما دستگاه Core Alignment  تهیه نمایید.

https://docs.msp-ict.com/Fiber-optic-fusion-splicer-fa.html

https://docs.msp-ict.com/Optical-fiber-fusion-fa.html

 فیوژن فیبر نوری

پاسخ داده شده توسط (662k امتیاز)
...