سامانه پشتیبانی فنی شرکت منتخب صنعت پارس همواره در کنار شماست، پاسخگویی و رسیدگی به سوالات ، موضوعات و مشکلات فنی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات. با ما در ارتباط باشید!
+98 (21) 88 32 32 22
+98 (21) 88 31 94 20

TEHRAN NOW WEATHER
+5 امتیاز
264 بازدید
با سلام

آیا می توانید یک تعریف کلی از کابل کشی ساختار یافته ارائه نمایید؟

با سپاس
سوال شده توسط

1 پاسخ

+2 امتیاز
 
بهترین پاسخ

با سلام کاربر گرامی

"کابل کشی ساختار یافته" به علم مهندسی کابل کشی به شکل استاندارد اشاره دارد. که توسط سازمان استاندارد جهانی تحت استاندارد ISO 11801 در سطح بین المللی و تحت استاندارد اروپایی EN50173 در اروپا و EIA/TIA 568  در آمریکا مشخص و طبقه بندی میگردد.

هدف از کابل کشی ساختار یافته فراهم سازی و بهره برداری طولانی مدت و حداکثری از زیر ساخت شبکه استاندارد می باشد. از کابل های شبکه مسی و فیبر نوری برای ایجاد یک سیستم کابل کشی استاندارد و ساختار یافته جهت کاربری برای تلفن ها و نود های شبکه و شبکه های Backbone مورد استفاده قرار می گیرد و توسط بسیاری از تولید کنندگان ارائه می شود.
برخی از فروشندگان همچنین نامگذاری های متفاوتی برای این سیستم دارند و آن را به عنوان "کابل کشی سازمانی"، کابل کشی داده ها، کابل، کابل کشی ولتاژ پایین و ..  مشخص می کنند.

اجزاء کابل کشی ساختار یافته شامل » Demarcation point نقطه مشخص شده » Equipment or Telecommunication Room مرکز ارتباطات  »Vertical Cabling کابل کشی عمودی »Horizontal Cabling  کابل کشی افقی و Work Area محیط کاربری می باشد.

https://docs.msp-ict.com

پاسخ داده شده توسط (662k امتیاز)
انتخاب شده توسط
...