سامانه پشتیبانی فنی شرکت منتخب صنعت پارس همواره در کنار شماست، پاسخگویی و رسیدگی به سوالات ، موضوعات و مشکلات فنی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات. با ما در ارتباط باشید!
+98 (21) 88 32 32 22
+98 (21) 88 31 94 20

TEHRAN NOW WEATHER
+5 امتیاز
536 بازدید
آیا نیاز به ارت کردن(اتصال به زمین) کابل فیبر نوری است؟
سوال شده توسط

1 پاسخ

+1 امتیاز
 
بهترین پاسخ

بر اساس استاندارد ISO/IEC 11801  و EN50174 کلیه كابل هایی كه در ساختار آنها از فلز رسانا به کار برده شده باشد ، بايد به درستي اتصال به زمين و بر اساس National Electrical Code (NEC) براي امنيت بیشتر به زمین متصل شوند. کابل های indoor  و Outdoor فیبر نوری و IN/OUT با مشخصه OFC، OFCG، OFCR یا OFCP و کابل های با کاربری در فضای باز OSP با اعضای آرمورد فلزی و .یا زره پوش های فلزی باید مطابق استاندارد به زمین متصل شوند. تمام کابل های کامپوزیت نیز باید به درستی به زمین ارت گردند. تنها کابل های فیبر نوری دی الکتریک در این استاندارد ها معاف هستند.

از جمله مهمترین آسیب های امروزی کابل های فیبر نوری مورد کاربری در انواع زیر ساخت های شبکه شهری و .. همین نکته انصال به زمین کابل های آرمورد دار می باشد که متاسفانه در بسیاری از موارد مشاهده گردیده که در کشور عزیزمان بدلیل ضعف در دانش مهندسی رعایت نمیشود، پیشنهاد می گردد به جهت بهره برداری حداکثری از کابل فیبر نوری زیر بار خود ویا در حال نصب حتما نکته اتصال به زمین را رعایت فرمایید که نه تنها امنیت کابل را بالا می برد بلکه عمر طولانی مدت و مانع از پوسیدگی آن نیز می گردد.

با سپاس

https://docs.msp-ict.com/Fiber-optic-cable-fa.html

پاسخ داده شده توسط (662k امتیاز)
انتخاب شده توسط
...