انجمن شبکه - MSP

سامانه پشتیبانی فنی شرکت منتخب صنعت پارس همواره در کنار شماست، پاسخگویی و رسیدگی به سوالات ، موضوعات و مشکلات فنی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات. با ما در ارتباط باشید!

+98 (21) 88 32 32 22
+98 (21) 88 31 94 20

TEHRAN NOW WEATHER
+6 امتیاز
918 بازدید
جوش فیبر نوری چیست؟

آیا نیاز به ابزار خاصی هست،

با فیوژن فیبر نوری و اسپلایس فیبر نوری چه تفاوتی دارد؟
سوال شده قبل توسط

1 پاسخ

+4 امتیاز
 
بهترین پاسخ

جوش فیبر نوری چیست؟

کاربر ارجمند جوش فیبر نوری و فیوژن فیبر نوری به معنای فرایند اتصال تارهای فیبر نوری با استفاده از قوس الکتریکی می باشند که توسط دستگاه فیوژن انجام می پذیرد.

در واقع فیوژن فیبر نوری فرایندی جهت اسپلایس یا اتصال دو یا چند تار فیبر نوری به یکدیگر بوده  که همانطور که اشاره گردید توسط دستگاهی به نام دستگاه فیوژن صورت می پذیرد، تارهای نوری از هر طرف به صورت تکی یا چندتایی (ریبون Ribbon ) در داخل دستگاه فیوژن قرار می گیرند و سپس فرایند فیوژن که با تراز تارهای نوری روبروی یکدیگر شروع و در ادامه با ایجاد قوس الکتریکی Electric arc توسط الکترودهای کوچک و پیرو آن ذوب شدن تار ها و در نهایت پیوستن تار ها به یکدیگر ، صورت می پذیرد. دستگاه های فیوژن از لحاظ فناوری تراز ، در دو مدل قابل ارائه می باشند.

اسپلایس فیبر نوری :

اتصال دو تار فیبر نوری به یکدیگر را اسپلایس فیبر نوری یا اتصال نوری می نامند ، تعریف های دیگری که نا متداول تر می باشند شامل پیوستن تار های نوری به هم ، سر بندی  نوری و اتصال نوری می باشند که به طور کلی همانطور که اشاره گردید کمتر مورد استفاده می باشند. اتصال فیبر نوری بیشتر به دو شکل متفاوت صورت می پذیرد که شامل فیوژن فیبر نوری با قوس الکتریکی و اتصال مکانیکی (زدن کانکتور و یا اتصال مکانیکی سر به سر فیبر) می باشد.

کسب اطلاعات بیشتر :»»»

https://article.msp-ict.com/فیوژن-فیبر-نوری-چیست؟/

https://docs.msp-ict.com/Optical-fiber-fusion-fa.html

پاسخ داده شده قبل توسط (671k امتیاز)
انتخاب شده قبل توسط
...