انجمن شبکه - MSP

سامانه پشتیبانی فنی شرکت منتخب صنعت پارس همواره در کنار شماست، پاسخگویی و رسیدگی به سوالات ، موضوعات و مشکلات فنی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات. با ما در ارتباط باشید!

+98 (21) 88 32 32 22
+98 (21) 88 31 94 20

TEHRAN NOW WEATHER
+5 امتیاز
860 بازدید
کاربرد فیبر bend-insensitive چیست؟
سوال شده توسط

3 پاسخ

+3 امتیاز
 
بهترین پاسخ

فیبر نوری BI

تارهای فیبر نوری  BI همانطور که میدانید در برابر خمش افت ناچیزی در مقایسه با فیبر های نوری معمولی ایجاد می نماید. از مهمترین مشخصات فیبر نوری میتوان به طول موج، جذب و پراکندگی اشاره نمود، هر سه موارد ذکرشده، رابطه مستقیم با میزان افت در شبکه فیبر نوری دارند. فیبر های نوری BI به گونه ای طراحی شده اند که رابطه بین طول موج و پراکندگی را به شکل بهینه تری برقرار می نمایند و نبایستی دیگر نگران خمش ها و افت در طول موج های بالا بود،

فیبر های نوری BI به عنوان گزینه شماره یک در انتخاب پچ کورد ها Patch cords می باشد، استفاده از فیبر های  BI  در پچ کورد ها باعث افزایش طول عمر آنها و همچنین عملکرد مناسب تر آنها خواهد شد.

همچنین در مورد انواع فیبر های نوری indoor و outdoor نیز استفاده از فیبر های نوری BI تحت استاندارد ITU-T G.657X و با توجه به ساطگار بودن آن با نسل های قبلی سینگل مود سبب اطمینان خاطر بیشتر در نصب و کارایی شبکه شما خواهد شد. تارهای فیبر نوری BI امروزه در نوع مالتی مود نیز ارائه میگردند.

فیبر نوری g657

https://docs.msp-ict.com/ITU-G65x-Standard-single-mode-fibre-optic-cable-fa.html

https://article.msp-ict.com/پچ-کورد-ها-در-شبکه-فیبر-نوری/

https://shop.msp-ict.com/فیبر-نوری-ضد-خمش-bend-insensitive/

پاسخ داده شده توسط (671k امتیاز)
انتخاب شده توسط
+1 امتیاز
پاسخ داده شده توسط (55.8k امتیاز)
+2 امتیاز
پاسخ داده شده توسط (671k امتیاز)
...