انجمن شبکه - MSP

سامانه پشتیبانی فنی شرکت منتخب صنعت پارس همواره در کنار شماست، پاسخگویی و رسیدگی به سوالات ، موضوعات و مشکلات فنی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات. با ما در ارتباط باشید!

+98 (21) 88 32 32 22
+98 (21) 88 31 94 20

TEHRAN NOW WEATHER
+5 امتیاز
645 بازدید
در مورد حرکت نور چه نکاتی حائز اهمیت است؟
سوال شده توسط

1 پاسخ

+133 امتیاز
 
بهترین پاسخ

کاربر گرامی

 پرسش شما کلی است.

همانطور که میدانید نور یک نوع انرژی شناخته شده در قالب تابش الکترومغناطیس است. این انرژی میتواند توسط اجسام گرم مانند خورشید، لامپ و LASERS تابش گردد. هنگامی که نور به سطح می رسد، انرژی آن می تواند جذب ، انعکاس REFLECTED یا منحرف REFRACTION گردد.

نور از بسته های کوچکی از انرژی به نام فوتون تشکیل شده است. اکثر این فوتون ها هنگامی تولید می شوند که اتم های یک جسم گرم می گردند. گرما "الکترون ها را در داخل اتم ها تحریک می کند و انرژی بیشتری به دست می آورند. این انرژی اضافی به صورت فوتون آزاد می شود.  هر چه جسم داغتر گردد، فوتون بیشتری از آن رها میگردد.

نور در قالب موج حرکت می کند. اما برخلاف امواج صوتی یا امواج آب، هیچ ماده یا بستری جهت حرکت آن لازم نیست. این به این معنی است که نور می تواند حتی  در خلاء حرکت کند - یک فضای کاملا بی هوا. (صدا، از سوی دیگر، باید از طریق جامد، مایع یا گاز حرکت کند.) هیچ چیز سریعتر از انرژی نور حرکت نمی کند. این سرعت در خلاء 300 هزار کیلومتر در ثانیه است. البته در صنعت فیبر نوری بخاطر وجود شیشه و پلاستیک این سرعت بسیار پایین تر می باشد.

البته این سرعت هنور در حرکت نور در شبکه های فیبر نوری عملی نگردیده است و تنها مزیت شبکه های فیبر نوری امروزی نه سرعت بلکه ظرفیت انتقال داده می باشد. در نظر داشته باشید که نور ویژگی های حرکتی بسیار بالایی دارد و حرکت چند طول موج بر روی رگه ای از فوتون های در حال حرکت امکان پذیر و دست یافتنی است همانطور که اشعه UV در حرکت نوری خورشید در کنار امواج ک.تاه در حرکت است.

در آخر مهمترین نکات در مورد حرکت نور ، شدت نور، طول موج حرکتی ، میزان تلفات ( افت ) و ساختار حرکتی آن است.

با سپاس از زمان مطالعه

https://docs.msp-ict.com/The-history-of-fiber-optics-fa.html

پاسخ داده شده توسط (671k امتیاز)
انتخاب شده توسط
...