انجمن شبکه - MSP

سامانه پشتیبانی فنی شرکت منتخب صنعت پارس همواره در کنار شماست، پاسخگویی و رسیدگی به سوالات ، موضوعات و مشکلات فنی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات. با ما در ارتباط باشید!

+98 (21) 88 32 32 22
+98 (21) 88 31 94 20

TEHRAN NOW WEATHER
+7 امتیاز
1k بازدید
تفاوت APC و UPC - کانکتور فیبر نوری
سوال شده توسط

3 پاسخ

+4 امتیاز
 
بهترین پاسخ

کانکتور با اتصال فیزیکی زاویه دار به اختصار APC یا Angled Physical Contact با توجه به نیاز صنعت در نوآوری جهت کاهش افت برگشتی یا Reflection loss در شبکه فیبر نوری سینگل مود طراحی و تولید گردید و به عنوان گزینه برتر در انتخاب کانکتور شبکه فیبر نوری سینگل مود مناسب می باشد.

 

کانکتور با اتصال فیزیکی اولترا به اختصار UPC یا Ultra Physical Contact در جهت توسعه کانکتور های با فرول اتصال فیزیکی معمولی یا PC  طراحی و تولید گردید و دارای سطح فرول محدب می باشد اما با فرول APCفاصله زیادی دارد و از کیفیت پایین تری در کاهش افت برگشتی برخوردار می باشد.

اتصال کانکتور Ultra Physical Contact  یا UPC در نتیجه پولیش مناسب تر بازتاب نوری (ORL) کمتری نسبت به کانکتور اتصال دهنده PC استاندارد ارائه می نماید و باعث می شود سیگنال های قابل اطمینان تری در تلویزیون های دیجیتال ، تلفن و سیستم های داده ، جایی که بیشترین مورد استفاده را برای کانکتور UPC امروز بر بازار فراهم نموده است ، باشد.

 

با ورود کانکتور با اتصال فیزیکی زاویه دار APC  به صنعت امروزه شبکه های فیبر نوری سینگل مود با استفاده از این نوع اتصال فیزیکی طراحی میگردند البته بیشتر در کشورهای پیشرفته.

 

گرچه بسیاری طوری بیان می نمایند که تفاوت APC   و UPC در نوع پولیش آن می باشد و این موضوع تا حدودی نیز صحت دارد اما فرایند تولید هر دو کانکتور شامل فرایند پولیش و پردازش است و نکته اصلی زاویه دار بودن اتصال فیزیکی سر فرول و یا کانکتور Angled Physical Contact می باشد و به همین دلیل افت برگشتی کمتری نسبت به نوع بدون زاویه UPC و معمولی PC دارد. مقدار این زاویه 8  درجه می باشد.

 

PC ( اتصال فیزیکی):

کانکتورهای PC با انحنای بسیار کمی پولیش و سابیده می شوند، که باعث میشود شکاف هوا بین فیبر ها را کاهش می دهد. افت برگشتی کانکتور در بازه بین 30 دسیبل و 40 دسیبل قرار خواهد داشت.

 

UPC (اتصال فیزیکی اولترا) :

کانکتورهای UPC نیز دارای ساختار نهایی فرول محدب می باشند، اما سطح مناسب تر سرامیکی دارند. افت برگشتی سری UPC در بازه -40 dB تا -55 dB  می باشد، که برای انتقال سیگنال های تلویزیونی و داده ها مناسب می باشند.

 

APC( اتصالات فیزیکی زاویه دار) :

کانکتورهای فیبر نوری APC دارای زاویه ای 8 درجه در تقاطع فرول های مربوط به خود می باشند، که اتصالات بین فیبرهای نوری را حتی نزدیک تر می نمایند.

استانداردهای صنعت نشان می دهد که رفلکشن برگشتی کانکنورهای APC در محدوده  -60 dB می باشد و این سری پیشرفته ترین پولیش سر کانکتور می باشد و کمترین افت برپشتی را ایجاد می نمایند.

 

 

 https://docs.msp-ict.com/The-best-and-most-used-fiber-optic-connectors-fa.html

تفاوت APC و UPC - کانکتور فیبر نوری

پاسخ داده شده توسط (671k امتیاز)
انتخاب شده توسط
+1 امتیاز

لینک زیر مقاله کاملی درباره انواع اتصال فیزیکی کانکتور های فیبر نوری می باشد،!

https://shop.msp-ict.com/اتصال-فیزیکی-کانکتورهای-فیبر-نوری-apc-upc/

پاسخ داده شده توسط (24.4k امتیاز)
+1 امتیاز

لینک زیر مقاله کاملی درباره انواع اتصال فیزیکی کانکتور های فیبر نوری می باشد،!

https://shop.msp-ict.com/اتصال-فیزیکی-کانکتورهای-فیبر-نوری-apc-upc/

اتصت

پاسخ داده شده توسط (24.4k امتیاز)
...