انجمن شبکه - MSP

سامانه پشتیبانی فنی شرکت منتخب صنعت پارس همواره در کنار شماست، پاسخگویی و رسیدگی به سوالات ، موضوعات و مشکلات فنی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات. با ما در ارتباط باشید!

+98 (21) 88 32 32 22
+98 (21) 88 31 94 20

TEHRAN NOW WEATHER
+7 امتیاز
1.1k بازدید

نحوه استفاده از قلم فیبر نوری

سوال شده توسط

1 پاسخ

+5 امتیاز
 
بهترین پاسخ

نحوه استفاده از قلم فيبر نوري بسيار آسان و در عين حال نياز به دقت بالايي در كاربري دارد ، اولین کاری که شما باید انجام دهید تمیز کردن انتهای کانکتور (سطح فرول) و بازرسی فرول با میکروسکوپ inspection probe است. اگر سطح فرول عاری از آلودگی و قابل قبول باشد ، می توان VFL را به کانکتور فیبر متصل نمود و دقت فرمایید نباید در این آزمایش به طور مستقیم نور را مشاهده نمایید.

 

قلم فیبر نوری EXFO FLS140

قلم فیبر نوری VFL هسته فیبر نوری یا کر را با نور حاصل از لیزر پر می نماید. نور ناشی از لیزر فیبر نوری با شکست در زوایای تند یا ماکروبند مورد تضعیف فرار می گیرد و از کلد یا روکش هسته نمایان میگردد. نور فراری داده شده بر اثر زوایای تند در فیبر نوری معمولاً بافر اطراف فیبر نوری را روشن می کند. مایکروبند ها همیشه از طریق ژاکت قابل رویت نیستند اما به طور معمول از طریق بافر قابل رویت هستند. بسته به رنگ ژاکت ، ضخامت ، تعداد فیبرهای نوری موجود در کابل و میزان قدرت عضو یا زائده میانی ، شکست ها ممکن است از طریق ژاکت کابل فیبر نوری قابل مشاهده باشد.

VFL قلم فیبر نوری و OTDR در مواقعی که وجود شکست و تضعیف از طریق تست پاور متر و سورس نوری آشکار میشود در یک تست فیبر نوری موشکافانه همراه هم یا دست به دست هم مورد استفاده قرار میگیرند. OTDR می تواند فاصله ای تقریبی از محل شکست را برای اپراتور فراهم کند. VFL به اپراتور اجازه می دهد تا شکست فیبر نوری را ببیند.

اطلاعات بيشتر>

https://shop.msp-ict.com/کاربرد-قلم-فیبر-نوری-vfl/

پاسخ داده شده توسط (671k امتیاز)
انتخاب شده توسط بی نام
کاربرد قلم فیبر نوری - VFL
...