سامانه پشتیبانی فنی شرکت منتخب صنعت پارس همواره در کنار شماست، پاسخگویی و رسیدگی به سوالات ، موضوعات و مشکلات فنی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات. با ما در ارتباط باشید!
+98 (21) 88 32 32 22
+98 (21) 88 31 94 20

TEHRAN NOW WEATHER
+6 امتیاز
1.1k بازدید

مهمترین روش تست فیبر نوری به چه شکل می باشد و بر اساس کدام استاندارد ها می باشد؟

سوال شده توسط

1 پاسخ

+2 امتیاز
 
بهترین پاسخ

 همانطور که میدانید اساسی ترین روش تست فیبر نوری بر اساس استاندارد فرایند سنجش با پاورمتر فیبر نوری و سورس فیبر نوری و اندازه گیری در دو طول موج مختلف و بررسی داده ها و مقایسه آنها در هر دوطول موج با دستگاه های کالیبره شده روی طول موج های مرتبط و اعتبار کالیبراسیون های هر دو دستگاه می باشد. وجود قلم نوری جهت تست چشمی یا بصری نیز همراه گروه نصب توصیه می شود. دستگاه OTDR هم در مسافت های بالاتر از 3 کیلومتر بیشتر در شبکه های سینگل مود با بررسی داده های انعکاس برگشتی پالس های ارسالی و اندازه گیری غیر مستقیم با دقت بسیار کمتر نسبت به پاور متر و سورس جهت عیب یابی محدوده افت و نقطه یابی پاچش  مورد کاربری قرار می گیرد.

برای بیشتر پیمانکاران و کارفرمایان، مهمترین بخش پس از نصب تست شبکه بعد از اتمام کار می باشد، علت بازخوردی است که در مورد کیفیت نصب مطرح می گردد. در مورد سوال شما مهم ترین فرایند سنجش فیبر نوری بر اساس استاندارد میزان کیفیت لینک مطرح میباشد که استانداردهای تست های افت نوری پس از نصب و کابل کشی فیبر نوری تحت OFSTP-14 برای شبکه مالتی مود و OFSTP-7 برای کابل سینگل مود تحت پوشش قرار می گیرند. هر دو استاندارد نیازمند استفاده از یک مجموعه آزمون آزمایشی نوری (یا پاور متر و منبع نوری یا سورس) برای فراهم ساختن تست افت نوری و  درج نتایج است.

مهمترین استاندارد های تست >

TIA-526-7 , OFSTP-7 , OFSTP-14, 

 

https://docs.msp-ict.com/Optical-fiber-testing-fa.html

https://docs.msp-ict.com/Fiber-Optic-Testing-Services-fa.html

تست فیبر نوری 

استاندارد OFSTP-7 برای کابلهای فیبر نوری سینگل مود تنظیم شده است. این آزمون معمولا در محدوده طول موج 1300 nm نانومتر یا باند C انجام می شود، اما گاهی لازم است در طول موج های 1550 nm یا 1625 nm نانومتر یا باند E نیز انجام گردد. تست 1550 nm نانومتر نشان خواهد داد که کابل می تواند طول موج چندگانه WDM را در طول موج 1300nm و 1550 nm نانومتر برای گسترش خدمات بعدی پشتیبانی نماید. علاوه بر این، تست های 1550 nm و 1625 nmنانومتر می توانند افت های مربوط microbending که در طول موج 1300 nm نانومتر واضح نیستند را نشان دهند ، چرا که فیبرها به افت خمش bending در طول موج های طویل حساستر هستند. 

https://docs.msp-ict.com/Testing-Installed-fibre-optic-cable-fa.html

استاندارد های مرتبط تست فیبر نوری 

استاندراد های مرتبط:

· ANSI/EIA/TIA-455-A-1991, Standard Test Procedures for Fiber Optic Fibers, Cables and Transducers, Sensors, Connecting and Terminating Devices, and other Fiber Optic Components 

ANSI/ICEA S-83-596-1994, Fiber Optic Premises Distribution Cable 

· ANSI/ICEA S-87-640-2000, Fiber Optic Outside Plant Communications Cable 

 ANSI/TIA/EIA-526-7-1998, Optical Power Loss Measurements of Installed Single-mode Fiber Cable Plant-OFSTP-7 

ANSI/TIA/EIA-526-14-A-1998, Optical Power Loss Measurements of Installed Multimode Fiber Cable Plant OFSTP-14A 

 ANSI/TIA/EIA-568-B.1, Commercial Building Telecommunications Cabling Standard: Part 1, General Requirements NOTE

- The Commercial Building Telecommunications Cabling Standard: Part 1, General Requirements was under development at the time of this Standard being approved and is expected to be published as ANSI/TIA/EIA-568-B-1. 

ANSI/TIA/EIA-598-A-1995, Optical Fiber Cable Color Coding 

 ANSI/TIA/EIA-604-3-1997, FOCIS 3 Fiber Optic Connector Intermateability Standard · ANSI/TIA/EIA-606-1993, Administration Standard For The Telecommunications Infrastructure Of Commercial Buildings

پاسخ داده شده توسط (646k امتیاز)
انتخاب شده توسط بی نام
...