انجمن شبکه - MSP

سامانه پشتیبانی فنی شرکت منتخب صنعت پارس همواره در کنار شماست، پاسخگویی و رسیدگی به سوالات ، موضوعات و مشکلات فنی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات. با ما در ارتباط باشید!

+98 (21) 88 32 32 22
+98 (21) 88 31 94 20

TEHRAN NOW WEATHER
+7 امتیاز
639 بازدید

ایا در محیط رایزر می توان کابل شبکه و یا فیبر نوری با روکش PVC استفاده نمود؟ آیا استانداردی برای آن تعریف شده است؟

مربوط به این پاسخ: کابل با روکش LSZH
سوال شده توسط

2 پاسخ

+5 امتیاز
 
بهترین پاسخ

در مورد سوال شما بایستی اشاره نمود ک منظوز از فضای رایزر راهروهای عمودی موجود در داخل ساختمان می باشند و کانال های بیرونی عمودی در صورت وجود کانال های روی نما ساختمان ها به عنوان فضای رایزر شناخته نمی شوند، در مورد نوع روکش باید اشاره گردد که کابل با روکش PVC بدلیل آزاد سازی هالوژن و اسید ها بر اساس استاندارد نباید از کابل های با روکش PVCبه طور کلی در فضاهای داخلی ساختمان استفاده کرد. بر اساس استاندراد  کابل های فیبر نوری و شبکه Outdoor به هنگام ورود به ساختمان ها به کابل indoor بایستی تبدیل شوند این فرایند توسط باکس ها وپچ پنل ها از طریق سربندی در مورد شبکه و فیوژن در مورد فیبر نوری صورت می پذیرد.

بله برای نوع رفتار کابل در برابر حریق و محل استفاده کابل با روکش های متفاوت استاندارد های IEC و NEC موجود می باشند:

 

اطلاعات بیشتر :

https://www.msp-ict.com/fibre-optic-cable-OFNR-OFNP-OFCR-OFCP-LSZH-fa.html

استاندراد اروپا

پاسخ داده شده توسط (671k امتیاز)
انتخاب شده توسط
+263 امتیاز

استفاده از کابل با روکش PVC در داخل ساختمان بر اساس استاندارد ISO/IEC 11801 و  EN50173 ممنوع می باشد و تنها کابل های با روکش LSZH بایستی در داخل ساختمان استفاده گردد. همچنین کابل های پلنوم را می توان در رایزر استفاده کرد ولی کابل های با مشخصه رایزر را نمی توان در داخل طبقات ساختمان استفاده نمود چرا که پروتکول های  LSZH و رفتاری کابل در کابل های رایزر و پلنوم متفاوت می باشند.

کابل شبکه و فیبر نوری پلنوم و رایزر

https://www.msp-ict.com/fibre-optic-cable-OFNR-OFNP-OFCR-OFCP-LSZH-fa.html

پاسخ داده شده توسط (55.8k امتیاز)
...