انجمن شبکه - MSP

سامانه پشتیبانی فنی شرکت منتخب صنعت پارس همواره در کنار شماست، پاسخگویی و رسیدگی به سوالات ، موضوعات و مشکلات فنی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات. با ما در ارتباط باشید!

+98 (21) 88 32 32 22
+98 (21) 88 31 94 20

TEHRAN NOW WEATHER
+7 امتیاز
746 بازدید
روکش LSZH چیست؟ روکش کابل LSZH بهتر است یا روکش کابل PVC ؟
سوال شده توسط

2 پاسخ

+121 امتیاز
 
بهترین پاسخ

 روکش کابل های مورد استفاده در محیط های داخلی می بایستی برابر استاندارد در برابر حریق در طبقه بندی مناسب تری قرار گیرد و همچنین در صورت مواجه با حریق گاز هالوژن آزاد ننماید و همچنین به سرعت خود را خاموش نماید که به اختصار به آن LSZH ویا نام های دیگری چون LSOH یا LSFH و یا OHLS و یا ZHFRنیز می گویند که LSZH همان Low smoke Zero Halogen و. یا LSFH همان Low smoke Free Halogen می باشد . 
کابل های فیبر نوری با روکش LSZH مطابق استاندارد زیر طراحی و توسعه یافته اند 
• استاندارد IEC60332: Flame spread 
• استاندارد IEC60754: Smoke acidity 
• استاندارد IEC61034: Smoke Emission 
به کار بردن کابل های فیبر نوری و شبکه با فناوری روکش LSZH در محیط های داخلی و کانال های مورد تردد و یا معادن و سکوهای نفتی نیز امری الزامی می باشد.

- LSZH (Low Smoke Zero Halogen) روکش LSZH با ویژگی کم دود و مقاوم در برابر حریق می باشد البته رفتار روکش های LSZH بسته به نوع طبقه بندی قرار گیری متفاوت می باشد سری LSZH نسبت به روکش PVC کمتر سمی میباشند. این پوشش بیرونی هنگام گرم شدن و سوختن گاز هالوژن تولید نمی کند. عمدتا در تاسیسات و داخل ساختمان هامطابق استاندارد می بایستی از سری LSZH استفاده شود. 

- PVC (Polyvinylchloride) ماده رایج مورد استفاده برای روکش کابل های فیبر نوری. Outdoor یا بیرونی. کم هزینه، قوی، انعطاف پذیر، مقاومت نسبی در برابر آتش و می تواند در بسیاری از برنامه های کاربردی استفاده شود. 

https://docs.msp-ict.com/fibre-optic-cable-OFNR-OFNP-OFCR-OFCP-LSZH-fa.html

حریق در برابر LSZH

 

پاسخ داده شده توسط (671k امتیاز)
انتخاب شده توسط
کابل فیبر نوری و شبکه مورد استفاده در رایزر
+214 امتیاز

LSZH is less toxic than PVC. It has a flame-retardant outer cover that doesn’t produce halogen when heated. Mainly used in confined installations.

پاسخ داده شده توسط (55.8k امتیاز)
...