انجمن شبکه - MSP

سامانه پشتیبانی فنی شرکت منتخب صنعت پارس همواره در کنار شماست، پاسخگویی و رسیدگی به سوالات ، موضوعات و مشکلات فنی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات. با ما در ارتباط باشید!

+98 (21) 88 32 32 22
+98 (21) 88 31 94 20

TEHRAN NOW WEATHER
+7 امتیاز
763 بازدید
بهترین روش اتصال فیبر نوری ؟
سوال شده توسط

1 پاسخ

+3 امتیاز
 
بهترین پاسخ

بر اساس استاندارد ISO /IEC 11801  و EN-50173 بهترین روش اتصال فیبر نوری انجام فیوژن فیبر نوری ( جوش فیبر نوری ) می باشد. این نوع اتصال بدلیل نزدیک به صفر بودن افت بازگشتی نور ( ORL ویا Optical Return Loss ) کیفیت اتصال بسیار بالا می باشد و همواره توصیه میگردد. 

البته انجام این فرایند توسط دستگاه فیوژن صورت میپذیرد. دستگاه های فیوژن نیز دارای عملکرد و فناوری متفاوتی می باشند. از لحاظ عملکرد دستگاه های فیوژن دارای کد های محافظتی پیرامونی یا به اختصار IP های خفاظتی می باشند و از لحاظ فناوری نیز در دو فناوری شیار V یا V-groove و فناوری تنطیم تارها بر اساس اندازه گیری با دقت در سه محور به صورت خودکار یا Core alignment می باشند. 

بهترین روش اتصال فیبر نوری فیوژن فیبر نوری با دستگاه Core alignment و استفاده از تجهیزات غیر فعال یا passive شبکه از برندهای شناخته شده و معتبر مانند متز کانکت و کورنینگ و . .... می باشد.

امروزه البته با توسعه فناوری دستگاه های اسپلایس مکانیکی یا فیوژن فیبر نوری مکانیکی نیز وارد صنعت شده اند و در عملکرد نیز از کیفیت و سرعت خوبی بهره مند می باشند. گرچه به طور کلی اتصال به روش زدن کانکتور و یا فیوژن مکانیکی در هر صورت دارای میزانی از افت قرارگیری insertion loss و افت برگشتی ORL بالاتری نسبت به روش اتصال برتر یا فیوژن با دستگاه Core alignment می باشد.

در نظر داشته باشید که حتما برند مناسب و با کیفیتی انتخاب نمایید.

فیوژن فیبر نوری

مقالات بیشتری را میتوانید از طریق لینک زیر مطالعه فرمایید:

فیوژن فیبر نوری:   https://docs.msp-ict.com/Optical-fiber-fusion-fa.html

دستگاه فیوژن : https://docs.msp-ict.com/Fiber-optic-fusion-splicer-fa.html

پاسخ داده شده توسط (671k امتیاز)
انتخاب شده توسط
...