انجمن شبکه - MSP

سامانه پشتیبانی فنی شرکت منتخب صنعت پارس همواره در کنار شماست، پاسخگویی و رسیدگی به سوالات ، موضوعات و مشکلات فنی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات. با ما در ارتباط باشید!

+98 (21) 88 32 32 22
+98 (21) 88 31 94 20

TEHRAN NOW WEATHER
+5 امتیاز
971 بازدید
نصب فیبر نوری یا فیوژن و یا تست فیبر نوری آیااز لحاظ سلامتی کار پر مخاطره ای میباشد؟
سوال شده توسط

2 پاسخ

+3 امتیاز
 
بهترین پاسخ

خطرات کار با فیبر نوری

کاربر گرامی در نظر داشته باشید که کار با فیبر نوری همانند بسیاری از فعالیت های دیگر پرمخاطره می باشد ولی با چند راهکار ساده میتوان خطرات ناشی از برخورد و تماس با مواد خطرناک را در هر فعالیتی کاهش داد و ایمنی همواره همانند تمامی فعالیت ها اولین مبحث در آموزش های سربندی فیبر نوری نیز می باشد.

پیشنهاد میگردد به دلیل استفاده از dinp و didp که هر دو از فتالات ها و خطرناک می باشند و برای شکل گیری PVC مورد کاربری قرار میگیرند و در انواع کابل های نوری نیز یافت می شوند همواره از دستکش جهت برداشتن روکش های کابل استفاده نمایید. استرهای فتالات به شدت خطرناک است و عامل ایجاد بیماری های بسیار خطرناکی می باشند. CAUSE OF CANCER

پیشنهاد میگردد در طول فرایند آماده سازی کابل برای سربندی علاوه بر دستکش از ماسک تنفسی مناسب استفاده نمایید. علت، وجود مواد شیمیایی جهت ایجاد ویژگی  ضد جوندگی یا RODENT PROTECTION می باشد. این مواد شیمایی یا از الیاف های و مواد شمیایی خورنده ترکیب شده با فرایند شیمیایی می باشند و یا مشتقات فلفلی ترکیب شده با فرایند شیمایی می باشند ، در نظر داشته باشید که حتی فعالیت در محیط های بیرونی عاملی جهت فرار سریعتر این مواد می باشد و پیشنهاد میگردد حتی در محیط های بیرونی و فضاهای باز از ماسک تنفسی به هنگام آماده سازی کابل استفاده نمایید.

پیشنهاد میگردد حتما از عینک محافظ چشم استفاده نمایید. استفاده از عینک به جهت ایمنی هرچه بیشتر چشم ها در برابر مواد شیمیایی خطرناک کابل و قطعات شیشه اضافی می باشد که در هنگام آماده سازی تار نوری برای فیوژن یا هرگونه اتصالی پس از برش در دستگاه کلیور به جای می ماند وممکن است بدلیل نازک بودن و کوچک بودن در هوا معلق جا به جا و وارد بدن از طریق تنفس ، چشم و یا پوست گردد و بسیار خطرناک می باشد، این قطعات شیشه ای به هیچ وجه قابل تجزیه نمیباشند و در صورت حرکت در بدن و اندام ها آسیب های جدی وارد مینمایند و این آسیب ها در برخی مواقع منجر به مرگ میگردد.

پیشنهاد میگردد از مصرف هرگونه مواد خوارکی و نوشیدنی به هنگام فعالیت آماده سازی و سربندی فیبر نوری جدا خودداری فرمایید. بیماری های بسیار خطرناک گوارشی منجر به فوت عامل نفوذقطعات شیشه ای تجزیه ناپذیر می باشد.

پیشنهاد میگردد در صورت امکان روی سطح تیره و مشکی فعالیت را انجام نمایید.

پیشنهاد میگردد در صورت امکان از لباس های یکبار مصرف استفاده نمایید.

پیشنهاد میگردد در صورت امکان فقط در محیط های با تهویه خوب فعالیت نمایید.

هنگام کار با سیستم های فیبر نوری چشم هایتان را لمس نکنید!

از کشیدن سیگار به شدت خودداری فرمایید!

مصرف کننده نهایی را مطلع سازید که فعالیت شما بسیار برای سلامتی پر مخاطره است و نیاز به فرایند پاکسازی و نظافت پس از سربندی در هر محیطی حتی محیط های بیرونی امری ضروری می باشد و بلافاصله پس از اتمام فعالیت سربندی پیشنهاد میگردد محل را پاکیزه و نظافت نمایند.

در نظر داشته باشید که بحث درباره میکرون می باشد و در پارامتر های میکرومتر همواره چشم های غیر مسلح از دیدن بسیاری از قطعات خطرناک بی نصیب می باشند.

https://docs.msp-ict.com/images/PDF-Files/didp_fact_sheet.pdf

https://docs.msp-ict.com/images/PDF-Files/dinp_fact_sheet.pdf

پاسخ داده شده توسط (671k امتیاز)
انتخاب شده توسط
+222 امتیاز

لینک زیر توضیحات کامل تری را ارائه مینماید.

https://shop.msp-ict.com/ایمنی-و-خطرات-در-نصب-شبکه-فیبر-نوری/

پاسخ داده شده توسط (55.8k امتیاز)
...