انجمن شبکه - MSP

سامانه پشتیبانی فنی شرکت منتخب صنعت پارس همواره در کنار شماست، پاسخگویی و رسیدگی به سوالات ، موضوعات و مشکلات فنی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات. با ما در ارتباط باشید!

+98 (21) 88 32 32 22
+98 (21) 88 31 94 20

TEHRAN NOW WEATHER
+7 امتیاز
1.5k بازدید

درمورد رنگ بندی فیبر نوری استاندارد TIA بیشتر مورد استفاده است یا VDE 0888 و یا IEC 60794-2  ؟؟

سوال شده توسط

1 پاسخ

+4 امتیاز
 
بهترین پاسخ

رنگ بندی TIA-598 به طور گسترده تری در جهان استفاده میگردد. گرچه پروتکل های الحاقی از طرف سازمان های مرتبط در هر کشور مانند سازمان استاندارد ایران و یا شرکت مخابرات، زیرساخت فراهم و ارائه میگردد. به طور مثال در اروپا همهاستاندارد های رنگ بندی فیبر نوری مورد تایید سازمان های مرجع می باشد ولی در کشور آلمان چنانچه فیبر نوری سربندی گردد حتما باید مطابق DIN/VDE باشد. 

رنگ بندی فیبر نوری - استانداردها

استاندراد فیبر نوری رنگ بندی

سال ها از نصب انواع کابل های فیبر نوری سینگل مود و مالتی مود توسط کارشناسان فیبر نوری به عنوان backbone شبکه ها می گذرد . علاوه بر کابل های شبکه مسی امروزه فناوری کاربرد کابل های فیبر نوری با دو نوع سینگل مود و مالتی مد شناخته میشوند، نوع سینگل مد امروزه با تارهای نوری OS2 و قطر 9 میکرون و مالتی مد با تارهای نوری OM1,OM2,OM3,OM4و نسل جدید تر OM4+ با قطر هسته 50 و 62.5 میکرون ارائه می گردند. تا به امروز موارد بسیاری از خطاهای انسانی در نوع انتخاب فیبر توسط کارشناسان و یا کاربران بخش فناوری شبکه مشاهده گردیده است که این خطاها باعث سردرگمی کارشناسان میگردد و عدم کاربری صحیح شبکه زیر بار را به دنبال دارد.

کسب اطلاعات بیشتر مراجعه به لینک رنگ بندی فیبر نوری TIA-598 از طریق لینک زیر:

https://docs.msp-ict.com/Color-Coding-TIA-598C-fibre-optic-cable-fa.html

پاسخ داده شده توسط (671k امتیاز)
ویرایش شده توسط
...