انجمن شبکه - MSP

سامانه پشتیبانی فنی شرکت منتخب صنعت پارس همواره در کنار شماست، پاسخگویی و رسیدگی به سوالات ، موضوعات و مشکلات فنی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات. با ما در ارتباط باشید!

+98 (21) 88 32 32 22
+98 (21) 88 31 94 20

TEHRAN NOW WEATHER
+6 امتیاز
514 بازدید
ویژگی کلیدی رساندن فیبر نوری به منازل FTTH چیست؟ چه زمانی در شیراز راه اندازی  میگردد؟
سوال شده توسط

1 پاسخ

+2 امتیاز
 
بهترین پاسخ

1- ظرفیت و قابلیت اطمینان بیشتر: صاحبان خانه های امروزی از تکنولوژی ها و نرم افزارهایی استفاده می نمایند که نیاز به پهنای باند گسترده تر و بیشتری دارند؛ فیبر نوری تنها روشی است که می تواند با تقاضای پهنای باند امروزی در ارتباط باشد. از آنجا که فیبر نوری از شیشه ساخته شده است و الکتریسیته در آن جريان ندارد، از شرایط آب و هوایی خاص ماننداثر گذاری ولتاژهای فشار قوی نیز در امان خواهد بود و در واقع تاثیر گذاری پیرامونی بر روی آن حداقل است.

2-مقرون به صرفه: داده ها در کابل فیبر نوری می تواند  تا چندین کیلومتر را در یک کسری از ثانیه طی نماید. این سرعت اجازه می دهد تا یک شبکه ارزان تر برای انتقال داده ها در پهناي باند بزرگتری را به خانه های افراد رساند . چندین کیلومتر از کابل ارزان تر از طول معادل آ« از کابل مسی می باشد.

3- مطمئن و با امنیت: انتقال صدا ، تصویر و داده ها از طریق فیبر نوری، بسیار ایمن تر از انتقال آن از طریق کابل مسی میباشد. استفاده از فیبر نوری امکان توانایی شنود، یا استراق سمع، از هر طریقی را از بین میبرد .

4 -آینده نگر و پیشرفته: امروزه از تاریخ نصب اولین فیبر های نوری بیش از 30 سال میگذرد و همچنان این شبکه ها فعال و زیر بار می باشند ، گرچه نیاز بشر به استفاده از پهنای باند هر روز بیشتر میشود و این زیر ساخت ها نیاز به برروزرسانی دارند ، فیبر نوری با توجه به ویژگی ساختاری مناسب خود بر خلاف هرگونع روش ارتباطی همورا ه با نوآوری در روش ایحاد پالس نوری و سیستم ارسال و دریافت انطباق سترده تری دارد و حتی فیبر های نوری گذشته نیز در آینده مورد کاربری قرار میگرند.

در مورد پرسش دوم شما متاسفانه به اطلاع میرسانیم که از طرح رساندن فیبر نوری به منازل در شهر شیراز اطلاعاتی در دسترس شرکت متخب صنعت پارس نمی باشد  و در این مورد می بایستی با مرکز مخابراتی ناحیه شهری خود تماس حاصل فرمایید.

https://docs.msp-ict.com/Microduct-Cable-Outdoor-Optical-fiber-Cables-fa.html

فیبر نوری به منازل

پاسخ داده شده توسط (671k امتیاز)
انتخاب شده توسط
...