انجمن شبکه - MSP

سامانه پشتیبانی فنی شرکت منتخب صنعت پارس همواره در کنار شماست، پاسخگویی و رسیدگی به سوالات ، موضوعات و مشکلات فنی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات. با ما در ارتباط باشید!

+98 (21) 88 32 32 22
+98 (21) 88 31 94 20

TEHRAN NOW WEATHER
+7 امتیاز
770 بازدید
در مورد نحوه انتخاب کابل فیبر نوری و چگونگی انتخاب فیبر نوری بر اساس پروژه راهنمایی فرمایید.

با سپاس
سوال شده توسط

3 پاسخ

+3 امتیاز
 
بهترین پاسخ

کاربر گرامی

انتخاب کابل فیبر نوری مناسب برای هر پروژه نیازمند دانش فنی و در نظر گیری شرایط و پارامترهای محل قرارگیری می باشد. این انتخاب پروژه به پروژه ممکن است متفاوت باشد و بر اساس استاندارد مورد مطالعه نیز ممکن است نوع فیبر نوری انتخابی تغییر نماید.

به طور عمومی ابتدا باید نوع فیبر نوری را بر اساس مسافت و پهنای باند مورد نیاز انتخاب نمود. نوع فیبر نوری شامل دو گروه فیبر نوری مالتی مود و سینگل مود می باشد ، سری مالتی مود شامل OM1,OM2,OM3,OM4 و OM5  می باشد که بر اساس پهنای باند و مسافت پشتیبانی از پهنای باند عملکرد آنها متفاوت است ، سری سینگل مود نیز شامل OS1, OS2  می باشد که براساس استاندارد های جهانی سری OS2 بیشتر مورد استفاده می باشد.

بعد از انتخاب نوع فیبر، محیط کاربری مورد بررسی قرار میگیرد، استاندارد ISO/IEC 11801 و EN50173 هر دو در این مورد پیش نیازهای را ارائه مینمایند. ( به طور مثال تمامی کابل های که در محلی مسقف یا داخل ساختمان یا رایزر استفاده میگردند باید روکشی عاری از گاز هالوژن داشته و همچنین در صورت بروز آتش کم دود و خاموش شونده باشند به اختصار LSZH و یا کابل های رایزر تحت پروتکل OFNR  طبقه بندی میشوند).

بر این اساس سه گروه INDOORو OUTDOOR و  IN/OUT دسته بندی می گردند. کابل های Indoor  بیشتر در محیط های ساختمانی مورد کاربری قرار می گیرند.

پارامتر بعدی انتخاب ساختار کابل فیبر بر اساس تعداد تار ها و پهنای باند مورد نیاز است.

https://docs.msp-ict.com/Fiber-optic-cable-fa.html

کابل فیبر نوری

پاسخ داده شده توسط (671k امتیاز)
انتخاب شده توسط
+1 امتیاز

در مورد انتخاب کابل فیبر نوری بر اساس روکش نیز می توانید مقاله زیر را مطالعه فرمایید:

https://docs.msp-ict.com/fibre-optic-cable-OFNR-OFNP-OFCR-OFCP-LSZH-fa.html

فناوری LSZH

پاسخ داده شده توسط (55.8k امتیاز)
0 امتیاز

https://article.msp-ict.com/انتخاب-بستر-شبکه-دیتاسنتر-فیبر-نوری/

یکی اط مطالب مهم پیرامون انتخاب نوع فیبر نوری

پاسخ داده شده توسط (55.8k امتیاز)
...