سامانه پشتیبانی فنی شرکت منتخب صنعت پارس همواره در کنار شماست، پاسخگویی و رسیدگی به سوالات ، موضوعات و مشکلات فنی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات. با ما در ارتباط باشید!
+98 (21) 88 32 32 22
+98 (21) 88 31 94 20

TEHRAN NOW WEATHER
+6 امتیاز
1k بازدید
شبکه SONET چیست ؟
سوال شده توسط

1 پاسخ

+2 امتیاز
 
بهترین پاسخ

شبکه های نوری همزمان (SONET) ، یک پروتکل ارتباطی دیجیتال استاندارد است که برای انتقال حجم زیادی از اطلاعات از طریق فواصل طولانی با استفاده از یک فیبر نوری استفاده می شود. با SONET، چندین جریان داده دیجیتال به شکل هم زمان بر روی فیبر نوری با استفاده از LED ها و پرتوهای لیزری منتقل می شوند.

SONET محصول موسسه استاندارد ملی آمریکا (ANSI) است.

SONET از تکنولوژی های دیگر متفاوت نیست، اما سخت افزار مناسب تری جهت ارائه خدمات بهتر و مطمئن به کاربران برای آن ساخته شده است . شبکه SONET نیز ممکن است از یک یا چند ریپیتر برای فاصله های طولانی استفاده نماید. ریپیتر سیگنال هایی را که برای فاصله های طولانی در حال حرکت میباشند را افزایش و قدرت می دهد. سیگنال ها به سیگنال های الکتریکی انتقال می یابند و سپس دوباره به سیگنال های قدرت بالا بدیل می شوند. اضافه نمودن مالتی پلکسر ها (ADM ها) نیز از بخش های رایج SONET هستند. ADM ها برای پشتیبانی کامل از معماری شبکه SONET طراحی شده اند.

SONET به طور همزمان از  چندین جریان داده پشتیبانی می نماید. این طرحی برای ارائه خدمات کارآمد در سیستم های مخابراتی طراحی شده و به همین دلیل به طور گسترده ای پذیرفته شده است و مورد استفاده می بتشد. SONET از معیارهای استاندارد پیروی می نماید و مطابق استاندارد طراحی میشود به طوری که انواع سازمان ها می توانند به یکدیگر متصل گردند.

https://www.corning.com/media/worldwide/coc/documents/Fiber/RC-%20White%20Papers/WP5082%203-31-2016.pdf

پاسخ داده شده توسط (662k امتیاز)
انتخاب شده توسط
...